Postinor - tabletka dzień po - 2szt.

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 119,00 zł 119.00
ilość kg
dodaj do przechowalni
Producent: -

Opis

POSTINOR - 2 TABLETKI
UWAGA BARDZO WAŻNE!!!!!
Wszystkie tego rodzaju pigułki noszą popularną nazwę
"DZIEŃ PO" (a nie "kilka dni po")


Skuteczność

Skuteczność POSTINORU uzależniona jest od czasu zażycia tabletek po sytuacji awaryjnej. Im szybciej pigułki zostaną przyjęte, tym mniejsza szansa na zajście w ciążę. Należy zauważyć, że czas po sytuacji gdzie występują wątpliwości, w przypadku każdych tego rodzaju pigułek liczy się w godzinach, a nie jak podają niektóre źródła w dniach. Próba kupienia pigułek w aptece lub zamawianie ich po fakcie może przysporzyć wiele nerwów. Po pierwsze wiele aptek nie ma ich w magazynie i muszą je dopiero zamówić. Po drugie wiele aptek nie sprzedaje tego typu tabletek, a po trzecie zamówienie ich przez internet w piątek lub inny dzień poprzedzający święto, spowoduje wysłanie ich dopiero po okresie wolnym od pracy. Np. zamówienie w piątek po godzinie 14-stej zostanie zrealizowane w poniedziałek a towar dostarczony dopiero we wtorek popołudniu.  
 Z tego powodu pigułki te warto zakupić, zanim jeszcze dojdzie do potencjalnie niebezpiecznej sytuacji.

Kiedy zażyć POSTINOR

POSTINOR powinien być stosowany tylko w przypadku, gdy tradycyjne metody ochronne zawiodły. Możesz zażyć pigułkę, jeśli w trakcie stosunku nastąpiło pęknięcie (zsuniecie) prezerwatywy lub zapomniałaś o przyjęciu doustnego środka antykoncepcyjnego. Postinor nigdy nie powinien zastępować stałej metody antykoncepcji.
Pierwszą tabletkę należy doustnie zażyć jak najszybciej po stosunku, najlepiej w ciągu 24 godzin ( maksymalnie do 72h ) Następną tabletkę 12 godzin po zażyciu pierwszej. W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3h od przyjęcia tabletki, należy koniecznie zażyć następną. ( wskazane jest posiadanie więc 4 tabletek).

Jak działa POSTINOR

POSTINOR zapobiega ciąży poprzez hamowanie owulacji (w przypadku gdy komórka jajowa nie została jeszcze uwolniona). W wyniku działania hormonu dochodzi także do zagęszczenia śluzu produkowanego przez szyjkę macicy, dzięki czemu (nawet jeśli jajeczkowanie już wystąpiło), plemniki nie mogą przedostać się do wnętrza macicy i zapłodnić komórki jajowej.  Choć uważa się, że Postinor podany w czasie do 72 godzin po stosunku może mieć działanie wczesnoporonne to jednak zastosowany we wczesnej ciąży nie jest lekiem poronnym. Zawarty w nim levonorgestrel należy bowiem do grupy tzw. progestagenów (od greckiego gestos - ciąża) czyli hormonów wspierających ciążę. Zastosowany więc w czasie ciąży, nawet w dużej dawce, nie spowoduje poronienia.
Antykoncepcja awaryjna może zostać więc zastosowana na każdym etapie cyklu menstruacyjnego.
Działanie POSTINORU opiera się na zwiększonej dawce progestagenu.
Każda tabletka zawiera dawkę 750 µg levonorgestrelu, czyli syntetycznego progestagenu.
Z tego też powodu lub pomimo tego, bardziej skuteczne jest zażycie 2 tabletek z przerwą 12h niż zażycie 1 tabletki o dawce 1500 µg levonorgestrelu. Również z uwagi na możliwość wystąpienia wymiotów.
Nie wolno przyjąć więcej niż 4 tabletki podczas 1 cyklu menstruacyjnego.

Przeciwwskazania:
ciąża
zakrzepowe zapalenie żył
udar mózgu
karmienie piersią
zespoły zatorowo-zakrzepowe
ciężka niewydolność wieńcowa
łagodne lub złośliwe nowotwory wątroby
niewydolność wątroby
anemia sierpowatokrwinkowa
niedobór antytrombiny III


 Z tego też powodu:
Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem oraz zapoznaj się z treścią powyżej i treścią ulotki dołączonej do opakowania, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiuMożliwe skutki uboczne:

problemy żołądkowo – jelitowe (nudności, biegunka, wymioty, bóle brzucha)
bóle i zawroty głowy
uczucie wyczerpania
zmiany nastroju
ból w okolicy miednicy
zaburzenia miesiączkowania (nieregularność, zmiany w obfitości krwawień)
krwawienia nie związane z miesiączką
bóle piersi
ból mięśni

 


PRODUCENT:
GEDEON RICHTER Plc
BUDAPESZT - WĘGRY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl